Sākums > Metāla jumta segumi > Trapecveida profili

Trapecveida profili

Profils PP20

Loksnes gabarītplatums 1160 mm
Sedzošais platums 1100 mm
Materiāla biezums 0.45-0.6 mm
Profila augstums 18 mm
Izejmateriāla veidi Zn, PE, PE matt, PURMATT
Maksimālais garums 8 m

Vairāk info par PP-20


Profils PP45

Loksnes gabarītplatums 1060 mm
Sedzošais platums 1020 mm
Materiāla biezums 0.45-0.7 mm
Profila augstums 44±1 m
Izejmateriāla veidi Zn, PE, PE matt, PURMATT
Maksimālais garums 10 m

Trapecveida profilu PP45 iespējams pasūtīt ar antikondensāta slāni, ar kura palīdzību kondensāts caur ventilācijas kanāliem tiek izvadīts ārpus ēkas.

Vairāk info par PP-45

Ražošana
Krāsas
Montāža

Jaunākās, modernākās 2023. gada ražošanas līnijas !!!

2023. gadā mēs Rīgā uzstādījām jaunu līniju dažādu profilu un izmēru metāla jumta segumu ražošanai.

RKF Lebens ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijā, kas piedāvā plašu, jaunākajām prasībām atbilstošu, augstas kvalitātes produktu klāstu, kas ražots uz modernām ražošanas līnijām, kuras izgatavotas 2023.gadā. Mūsu darbinieki vairāk nekā 20 gadus strādā pie produkcijas kvalitātes privātmāju un rūpnieciskai celtniecībai. Mēs piepildām sapņus par ideālu māju.

Uzmanību!

1. Profilu loksnes garums tiek izgatavots pēc klienta dotajiem izmēriem.

2. Piegāde un izkraušana ieteicama ar specializētu transportu.

3. Izgatavota metāla jumtu segumus iepakojumā rekomendējam glabāt ne vairāk kā 2 (divas) nedēļas.

Produkcijas izgatavošanai LeBens izmanto pasaules vadošo ražotāju augstas kvalitātes tēraudu.

GARANTIJA - līdz 50 gadiem

PAMATKRĀSU KARTE

Trapecveida profilu PP-20 un PP-45 montāžas instrukcijas

Jumta izmēru aprēķināšana

Jumta seguma garumu nosaka mērot pa spārēm, pēc latojuma uzlikšanas. Klāt pie iegūtā izmēra jāpieskaita 5 cm, jo jumta segums tiek pārlaists pāri karnīzei. Lai pārlicinātos, ka taisnstūra jumta karkasa leņķi ir taisni, jānomēra abas diagonāles.

 

Jumta lokšņu sagatavošana

Jumta loksnes tiek piegādātas polietilēna iepakojumā. Ja tās paredzēts uzglabāt ilgāku laiku, loksnes jāpārliek uz starplikām, katra loksne atsevišķi. Starpliku attālums nedrīkst būt lielāks kā 50 cm, lai loksnes nedeformētos. Jānodrošina, lai loksnēm netiek klāt nokrišņi, kas izraisa koroziju neapstrādātajās griezuma vietās. Jumta loksnes tiek piegādātas nepieciešamajā garumā. Klientam jāveic tikai slīpie griezumi (pie slīpajām jumta korēm un satekām). Loksnes drīkst griezt ar elektrisko ripzāģi, kas paredzēts skārdam, rokas skārda šķērēm vai speciālo elektrisko skārda griezēju (“nibleru”). Lai asās metāla skaidiņas nebojātu lokšņu virsmu, tās regulāri jānoslauka ar mīkstu birstīti.

Metāla jumta segumu nedrīkst griezt ar abrazīvajiem diskiem! Ieteicams lokšņu griezuma vietas, kā arī apakšējo malu pie lāseņa papildus nokrāsot ar atbilstošu metāla krāsu. Svarīgi ir montāžas laikā radušos skrāpējumus. Malu un skrāpējumu piekrāsošanai nav ieteicams lietot aerosola krāsas.

Antikondensāta plēves ieklāšana

Antikondensāta plēvi ieklāj horizontāli uz spārēm, sākot no karnīzes. Pie spārēm plēvi ieteicams stiprināt ar skavām. Virs plēves spāru vietās tiek stiprināta koka lata 25X50mm. Antikondensāta plēvei jābūt ar 20cm pārlaidumu pār jumta malām un 15cm pārlaidumu starp kārtām. Vēlamais attālums līdz siltumizolācijai ir 5cm.

Latojuma montāža

Montāžu sāk no jumta karnīzes. Pirmo latu stiprina pie karnīzes dēļa, katru nākošo latu ar soli līdz 60cm pa centriem. Augšējai latai jābūt piestiprinātai tā, lai paliktu jumta ventilācijas sprauga. Ja plānots uzstādīt sniega aiztures barjeras vai jumta laipas, to atbalstam jāstiprina papildus latas.

Jumta montāžas instrukcija

Vispirms uzstāda karnīzes. Tās pie stiprina pie apakšējās latas ar dažām naglām. Pilnībā karnīzes tiek fiksētas, uzstādot jumta loksnes. Pirmo jumta loksni uzliek tā, lai loksnes mala ir apmēram 4cm pāri karnīzei. Loksnes apakšējo stūri pieskrūvē pie latojuma ar vienu no speciālajām skrūvēm. Ļoti svarīgi ir pareizi piestiprināt pirmo loksni. Loksnei jābūt precīzi perpendikulāri jumta karnīzei. Lai to būtu vieglāk izdarīt, var izmantot taisnu dēli. Pēc loksnes pareizas fiksācijas to pieskrūvē saskaņā ar turpmākajiem norādījumiem. Svarīgi ir loksnes laikus izlīdiznāt, jo katra loksne tiek pamatīgi piestiprināta pie latojuma un vēlak labot kļūdas būs ļoti grūti. Pa jumta loksnēm jāpārvietojas uzmanīgi, vēlams izmantot kāpnes, lai novērstu lokšņu deformāciju.

Lokšņu montāža

Jumtu sāk likt no vienas malas, vēlams ar pilna platuma loksni. Skrūves stiprina viļņu zemākajos punktos (ielejās). Pirmo loksni pieskrūvē pie jumta apakšējās malas tikai ar vienu skrūvi. Otru skrūvi pieskrūvē pie kores. Otro un trešo loksni sastiprina ar iepriekšējo, nepieskrūvējot pie latojuma. Loksnes papildus nolīdzina attiecībā pret karnīzi. Lai to paveiktu, pirmajai loksnei atstāj tikai vienu - pie karnīzes esošo skrūvi. Kad nolīdzināšana paveikta, var turpināt likt jumta segumu. Loksnes pie latojuma stiprina ar speciālām skrūvēm ar gumijas paplāksni. Svarīgi ir skrūves pareizi pievilkt. Ja izdarīts korekti, gumijas paplākšņu malas nedaudz izliecas uz āru (ieapaļām malām). Srūves stiprina ar aprēķinu - uz vienu m2 vismaz 5 skrūves. Apakšējā loksnes malā skrūves jāskrūvē katrā otrajā vilnī. Savstarpējai lokšņu savienošanai izmanto īsākas skrūves, ko skrūvē ik pēc 40 cm.

Lokšņu pagarināšana

Maksimālais ražotais PP20 profila lokšņu garums ir 9m. Ja jumtam ir garākas spāres, jāveido lokšņu salaidumi. Minimālais lokšņu pārlaidums garenvirzienā ir 20 cm. Pārlaiduma vietā vēlams likt papildu latas, kā arī papildu skrūves stiprināšanai.

Sateknes veidošana

Loksnes samontē līdz sateknes malai. Tad ņem sateknes detaļu un ievieto satekā. Daļēji nostiprina. Vēlams papildus lietot hermētiķus. Piegriež sateknes malas, uzliek loksni virs sateknes un piestiprina pavisam. Tad piestiprina palikušās loksnes , sākot no kores , kā arī loksnes otrā sateknes pusē, sākot no kores. Lokšņu precīzākai piegriešanai vēlams izmantot šablonus.

Vējmalu montāža

Gala dēļus stiprina par profila tiesu virs latojuma. Vējmalu stiprina pie loksnes un pie gala dēļa ar speciālajām skrūvēm, solis 30cm.

Kores montāža

Kori var stiprināt pie loksnes malas, izmantojot speciālās skrūves. Skrūves stiprina katrā otrā vilnī, viļņu augšā. Kores pārlaidums pār loksni - vismaz 5 cm. Zem kores, ja nepieciešams, liek speciālu blīvējumu.

Sniegabarjera

Lai novērstu sniega krišanu tam nevēlamās vietās, var uzstādīt divu veidu sniega aiztures elementus. Tos stiprina apmēram viena metra attālumā no jumta apakšējās malas. Galvenais - izplānot, lai stiprinājuma vietas sniega aiztures elementiem sakristu ar jumta latojumu. Skārda sniega aiztures elementa augšējo malu stiprina pie latojuma ar garām (70mm) skrūvēm, katrā otrā vilnī. Apakšējo malu var skrūvēt pie loksnes ar īsākajām skrūvēm. Sniega barjeru ar tērauda caurulītēm stiprina pie jumta latojuma ar komplektā esošajām skrūvēm.

Jumta salaidums ar sienu. Jumta salaiduma vietās ar sienu lieto atlokus. Pie jumta loksnēm atloku stiprina ar īsākajām skrūvēm, solis līdz 50cm, pārlaidums vismaz 15 cm. Ja jumts ar sienu savienojas šķērsvirzienā, var papildus izmantot kores blīvējumu.

Jumta lūkas uzstādīšana. Jumta lūku vēlams uzstādīt pēc iespējas tuvāk korei. Ja tas ir iespējams, jumta pamatnes malu paliek zem kores, otru pārklājot pār jumta segumam. Ja tas nav iespējams, attālumu no kores līdz lūkai jāpārklāj ar papildu gludo materiālu - augšējo malu paliekot zem kores, ar apakšējosedzot lūkas apmali.

Sazinieties ar mūsu speciālistu

Pasūtīt jumtu ir vienkārši!

Zvaniet mūsu menedžeriem +371 67346300, +371 29150222 vai aizpildiet veidlapu

Vārds
E-mail*
Tālrunis*
Jūsu jautājums / ziņojums*
SIA "Lebens"
Jumta segumu un piederumu ražošana un tirdzniecība.
Būvmateriālu tirdzniecība.
Copyright ©2024
Rīga, Rankas iela 10
P. - Pk: 8:00 - 17:00
S., Sv.: Slēgts

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai saglabātu Jūsu iepirkšanās vēsturi un izmantotu informāciju par Jūsu iepriekš iegādātajiem produktiem, lai ieteiktu Jums citus produktus, kuri, mūsuprāt, Jūs interesēs. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas "Vairāk informācijas".

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas "Piekrītu" vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas "Nepiekrītu".

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas "Nepiekrītu", tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.