Изоляционное покрытие Evotec
- 1. PE plēve
- 2. Hidroizolācijas masa
- 3.a Vienšķiedras kompozīta poliestera audums
- 3.b Stiklšķiedras stiegrojums
- 4. Hidroizolācijas masa
- 5.a Smilšu vai talka apdare
- 5.b Minerālu apdare
Apraksts
Saliekama destilēta bitumena un plastomēru polimēru (SBS) hidroizolācijas membrāna (SBS) ar austa un neausta vienšķiedras kompozīta poliestera stiegrojumu, kas nodrošina membrānai labas mehāniskās īpašības un izcilu izmēru stabilitāti.
V modeļiem ir stiklšķiedras stiegrojums ar izcilu izmēru stabilitāti.
PA modeļi augšpusē ir aizsargāti ar minerālu slāni, kas mazina virsmas siltuma absorbciju, palielinot membrānas izturību.
Modeļiem ar aizsardzības slāni ir 10 cm sānu eģe un pēc pieprasījuma arī 15 cm pieres eģe saķeres uzlabošanai starp loksnēm.
Membrānas uzklāšana
Membrānu parasti uzklāj, sakarsējot to ar gāzes degļa vai īpašas karstā gaisa padeves iekārtas palīdzību. Izmantojiet normatīvajos aktos paredzēto aizsargaprīkojumu. Uzklāšana augstā temperatūrā nav ieteicama, ja to veic uz karstumneizturīgiem materiāliem (polistirola izolācijas).
- Darbības ir jāsaskaņo tā, lai neradītu bojājumus konstrukcijas elementiem un zemē esošajiem pamatiem. Neatstājiet konstrukciju pa nakti un nepieļaujiet ilgstošus pārtraukumus darbā, kamēr segums nav hermetizēts.
- Virsmā, uz kuras tiek uzklāta membrāna, nedrīkst būt iespiedumi, lai nepieļautu ūdens uzkrāšanos, slīpumam ir jābūt vismaz 1,5% betona segumiem un 3% tērauda vai koka segumiem, lai nodrošinātu lietusūdens novadīšanu.
- Ūdens teknēm ir jābūt pietiekami lielām, lai nodrošinātu lietusūdens novadīšanu.
- Sagatavojiet cementa pamatnes, tostarp vertikālos balstus un detaļas, uzklājot bitumena gruntējumu ar otu vai bezgaisa smidzinātāju, ‒ aptuveni 300/400 g/m2.
- Pirms turpināt darbu, ļaujiet šim sagatavotajam slānim nožūt.
- Izmantojot saliekamās konstrukcijas, uzklājiet atbilstošu stiegrojuma sloksni gar visiem savienojumiem. Konstrukciju savienojumiem, saliekamajiem paneļiem vai metāla klājiem ir jāapsver piemērotu kompensācijas savienojumu izmantošana.
- Membrāna ir jāuzklāj, kad pamatne ir pilnībā saistīta ar virsmu.
- Ir jānodrošina pilnīgs savienojums ar visām detaļām, perimetra un vertikālajiem balstiem, vietām, kur uz izvirzītajām konstrukcijām mainās slīpums.
Lai iegūtu papildinformāciju un uzzinātu jaunumus, iesakām iepazīties ar PLUVITEC tehnisko literatūru. Mūsu tehniskais birojs vienmēr ir pieejams, lai izvērtētu konkrētas problēmas un sniegtu nepieciešamo palīdzību, lai panāktu vislabāko mūsu hidroizolācijas membrānu uzklāšanas kvalitāti.
Uzklāšana
- Uz cementa un cementam līdzīgām virsmām ar rullīti vai bezgaisa smidzinātāju uzklājiet bitumena gruntējumu ar aptuvenu patēriņu 300 g/m2.
- Izmantojot degli, uzklājiet 25 cm membrānas sloksni ar poliestera stiegrojumu gar visiem vertikālajiem balstiem.
- Lai nodrošinātu slāņu pārklāšanos slīpes virzienā, vienmēr uzklājiet membrānu, sākot no zemākā punkta. (Att. Nr. 1)
- Izvietojiet membrānas loksnes šahveidīgi, neveidojot pārlaidsavienojumus pret jumta slīpi un notekām. (Att. Nr. 2)
- Nogrieziet membrānas loksnes stūrus, kas tiks likti zem nākamās loksnes 45° leņķī (10 x 10 cm). (Att. Nr. 3)
- Gan sānu, gan pieres savienojumiem ir jāpārklājas attiecīgi par 10 un 15 cm. (Att. Nr. 3)
- Otrais membrānas slānis tiks uzklāts, veidojot pārklājumu uz abām pusēm virs pirmā, vienmēr tajā pašā virzienā un atkāpjoties aptuveni 1/4 no iepriekšējās loksnes garuma. (Att. Nr. 4)
- Bitumena membrānu uzklāj uz pamatnes, izmantojot propāna gāzes degli. Ir jāuzsilda visa virsma, izņemot sānu un pieres eģi, tā, lai viela veidotu šķidru masu ruļļa priekšā, nodrošinot, ka tā aizpilda visas virsmas poras.
- Sānu eģes (10 cm) un pieres eģes (15 cm) termiski sametina ar atbilstošu degli; šajā posmā pārlaidsavienojumi ir jāpiespiež ar rullīti (15 kg), līdz izplūst šķidra masa, tādējādi nepieļaujot nepieciešamību gludināt pārlaidsavienojumus.
- Uzklājiet vertikālo membrānas loksni ar tādiem pašiem hidroizolācijas parametriem un izmēriem, kas ir vienādi ar ruļļa platumu, pārliecinoties, ka tā pārklājas ar horizontālo loksni vismaz par 10 cm, karsējot to ar gāzes degli un piespiežot ar līdzinātāju, līdz no tā apakšas izplūst šķidra masa.
- Vertikāļu augstumam ir jābūt vienādam vai augstākam nekā gatavā virsma vismaz par 15 cm.
Ieteikumi
- Lai vislabāk izmantotu bitumena membrānu tehniskās īpašības un garantētu maksimālu veiktspēju un pārklāto virsmu ilgmūžību, ir jāievēro daži vienkārši, bet būtiski noteikumi.
- Ruļļi ir jāuzglabā vertikālā stāvoklī, iekštelpās, sausā un vēdināmā vietā, sargājot no siltuma avotiem. Stingri aizliegts sakraut ruļļus un paliktņus uzglabāšanai vai transportēšanai, lai nepieļautu iespējamas deformācijas, kas var pasliktināt uzklāšanu. Izstrādājumu ir ieteicams uzglabāt temperatūrā, kas pārsniedz 0 °C.
- Uzklāšanas laikā ruļļi ir jāglabā siltā vai apsildāmā vietā; ja materiāla apstrādājamība pasliktinās vai tas kļūst stīvs un grūti uzklājams, ruļļi ir jānovieto apsildāmajā uzglabāšanas vietā un to vietā ir jāpaņem jauni ruļļi. Ruļļi, kas pirms uzklāšanas īslaicīgi tiek glabāti uz jumta, ir jātur pacelti virs virsmas, atstājot tos uz paliktņiem, jāpārklāj un jāsargā no laikapstākļu ietekmes.
- Pārklājamajai virsmai ir jābūt gludai, sausai un tīrai.
- Pārklājamā virsma iepriekš ir jāapstrādā ar piemērotu bitumena gruntējumu, lai likvidētu putekļus un uzlabotu membrānas saķeri.
- Virsmā, uz kuras tiek uzklāta membrāna, nedrīkst būt iespiedumi, lai nepieļautu ūdens uzkrāšanos, slīpumam ir jābūt vismaz 1,5% betona segumiem un 3% tērauda vai koka segumiem, lai nodrošinātu lietusūdens novadīšanu.
- Uzklāšanai uz vertikālām virsmām, kas ir augstākas nekā divi metri, vai uz ļoti slīpām pamatnēm ir jāizmanto piemēroti mehāniskie stiprinājumi pieres pārlaidsavienojumiem, kas pēc tam tiks hermetizēti, karsējot eģes.
- Uzklāšana ir jāveic temperatūrā, kas pārsniedz +5 °C.
- Nelabvēlīgos laikapstākļos (lielā mitrumā, lietū utt.) uzklāšana ir jāpārtrauc.
- Materiālus bez minerālu aizsargslāņa vai P+V, ko izmanto kā virsējo slāni (pārklājuma loksni), var krāsot ar alumīnija pārklājumu, lai uzlabotu un paildzinātu veiktspēju un paredzamo kalpošanas laiku; materiālam ir jāļauj oksidēties aptuveni 3‒6 mēnešus pirms pārklāšanas. Alternatīvi atkarībā no konstrukcijas veida ir iespējams izmantot pastiprinātu aizsardzību (pacelts segums, akmens u. c.).
- Ruļļu iepakojuma paliktņi ir paredzēti normālai noliktavas lietošanai.
- Noliktavā esošie materiāli ir jālieto pēc principa "pirmais iekšā pirmais ārā".
Позвоните нашим менеджерам +371 67346300, +371 29150222 или заполните форму